V sobotu 6. října od 14 hodin se konal Charitativní dětský bleší trh, na kterém mohly děti svými hračkami, s nimiž už si nehrají, udělat radost jiným a zároveň si prověřit své obchodní schopnosti bez ovlivňování rodičů. 

Částku 54 000 Kč, kterou děti získaly při svém obchodování, byla Europarkem věnována desetileté Denisce, která trpí epilepsií. 

Co a jak se prodávalo?

  • Děti mohly nabízet a prodávat své použité, fungující hračky (stavebnice, dětské knihy, dětské časopisy, komiksy, autíčka, panenky, plyšové hračky, stolní a jiné hry, apod.). Nabízené zboží muselo být nepoškozené, funkční, očištěné. Hračky představující násilí (bojové, agresivní, nebezpečně hračky), sportovní náčiní, oblečení, potraviny a nápoje, jsou z prodeje vyloučeny, stejně jako živá zvířata.
  • Děti nemusely vydávat doklad o zaplacení. Žádáme rodiče, aby nezneužívali tuto akci pro vlastní prodej a skutečně naplňovali původní záměr Dětského blešího trhu v Europarku. Přibalte dítěti drobné mince na vrácení, kasičku nebo sáček, kam si mince schová. Předem jste si s dítětem stanovili přibližné ceny, které však nemusely být konečné, protože děti mohly mezi sebou smlouvat.

Cílem nebyl výdělek za každou cenu! 

Nechyběl ani bezplatný fotokoutek.

Více fotografií naleznete na Facebooku Europarku.