Charitativní bazárek knih, her a hraček

Máte doma knihy, hry a hračky, které už nevyužijete? Darujte je na dobrou věc :) 

Od 25. října do 7. listopadu nám můžete nepotřebné věci odevzdat na infostánku v 1. patře. 

Donést nám můžete následující:

  • knihy v dobrém stavu, jakýkoli žánr
  • společenské hry (karetní i deskové) - kompletní a v dobrém stavu
  • hračky, plyšáky, panenky, stavebnice - vše v dobrém stavu (nenoste prosím figurky a hračky, které mají méně než 10cm)

pokud nám donesete alespoň 5 ks, dáme vám za odměnu malý dáreček jako poděkování :)

Co se s vybranými předměty bude dít dál?

V sobotu 13. listopadu proběhne od 14 do 17 hod na pasáži v přízemí charitativní bazárek, kde bude možné darované knihy, hry a hračky zakoupit. Celý výtěžek pak Europark zdvojnásobí a celou částku věnuje přes Nadaci Jedličkova ústavu Vojtovi, který potřebuje peníze na nový vozík.

Otevírací doba infostánku:

pondělí až neděle: 9:00 - 21:00

! pauza 13:00 - 13:30 a 17:00 - 17:30 !

 

  

Vojtův příběh:

Vojta Geršl je osmiletý kluk a je žákem 2. třídy v Jedličkově ústavu s vážným kombinovaným zdravotním postižením. Pohybuje se na mechanickém vozíku, při komunikaci používá jen několik slov a ve všech denních činnostech je závislý na pomoc druhé osoby. Trpí vzácným syndromem Canavanové, specifická léčba na tohoto onemocnění bohužel zatím neexistuje, spočívá pouze v tlumení příznaků této nemoci. Vojta používá malý vozík, ze kterého brzy vyroste a bude potřebovat nový – větší. Pro rodinu to je velká investice a budou rádi za jakýkoliv příspěvek na nový vozík pro Vojtu.

Vojta má vzácné kombinované (mentální a fyzické)  neurodegenerativní onemocnění (nemoc Canavanové). To znamená fyzické omezení – pohyb: Vojta neumí chodit, pouze lézt. Má omezení v činnostech, kde se uplatňuje jemná motorika (sebeobsluha – jídlo, pití) – tu příliš nezvládá. Mentální omezení – Vojta má omezenou schopnost vyjadřování (jedno- a dvojslabičná slova vyslovovaná nezřetelně, posunky). Má ale výbornou schopnost naslouchat a porozumět. Možná i díky tomu se neustále usmívá a optimismem dokáže nakazit většinu lidí, kteří se s ním setkají. Velmi rád je v kolektivu, ve kterém si hraje nebo ho pozoruje. Doma si pak užívá hru se sourozenci a domácími mazlíčky – zlatým retrívrem Hope nebo morčaty Mou a Belou. Jeho další oblíbenou činností je cestování s celou rodinou – k tomu mu dopomáhá vozíček, se kterým se může dostat na místa, na která ho dospělá osoba kvůli jeho váze dnes již nemůže odnést.