Obchodní centrum Europark opět ve spolupráci s firmou POTEX organizuje sběr použitého oblečení, bot a bytového textilu. Sběrné kontejnery jsou umístěny na parkovací ploše před OC Europark. 

V minulém roce jsme společně přispěli Zdeněčkovi, který se narodil se vzácným neurosvalovým onemocněním Spinální muskulární atrofií II. typu, na nákladný rehabilitační program v Adeli Medical Center v Piešťanech. Děkujeme všem, kteří přispěli.

Letos veškeré vybrané finanční prostředky poputují k Barunce, která je využije na měsíční Snoezelen terapii ve Verheul centru.

Odkaz na sbírku na webu Dobrý skutek je ZDE

Přečtěte si Barunky příběh:

Jmenuji se Barunka a bude mi šest let. Moje narození proběhlo předčasně akutním císařským řezem. Byla jsem 10 minut oživována. S maminkou jsme se viděly až pátý den od narození, tatínek mě viděl dříve, již třetí den po narození. Doktor sdělil mým rodičům všechna závažná zjištění, konzultovali další postup léčení. Nejzávažnějším nálezem bylo krvácení IV. stupně, které zasahovalo i do očiček, následující druhý týden života zjištěn nález rozvoje hydrocefalu.

Když si mě maminka mohla poprvé pochovat, bylo mi již 40 dní. Byl to velice silný zážitek pro nás všechny. Pak začala etapa starostí, maminka se mnou docházela na reflexní cvičení, reagovala jsem na něj dobře, ale pokroky byly malé, spíš žádné. Dojíždí k nám raná péče, pomáhají nám s výběrem vhodných pomůcek, a hraček. Z Vojtovy terapie jsme přešli ke cvičení Bobath konceptu a cvičení dle Čápové. V létě jezdíme na hipoterapii, která mi pomáhá na uvolnění těla, na vzpřimování hlavičky a opřením ručiček. Často mi na hipoterapii přispíval dědeček. Koníčci se mi líbí J. Současně probíhá i canisterapie, muzikoterapie a plavání. Na plavání jezdíme do bazénu s teplou slanou vodou, moc si vodu užívám.

Umím si hrát jen vleže na zemi. Někdy se mi podaří se přetočit až na bříško, ale dá to moc práce. Pohyb mám omezený nezpevněným svalstvem, proto se mi na bříšku moc nelíbí a nedaří. Už bych ráda seděla, plazila se. Diagnóza DMO spastická kvadruparéza, mi prostě říká, že vše půjde pomalinku. Diagnózu mám na obě nožičky a pravou ruku. Levou ručkou si dokáži držet i hrníček. Začínám si hrát s prstíky na obou ručičkách, říkám slabiky a pár slova jako máma bába, egu, fuj, mňam, dva, dvě… V noci mě maminka otáčí, abych se vyspinkala.

Pro mé uzdravování jezdíme mimo lázně i do soukromých center, kde mě rehabilitace více zpevní. Loni jsme začaly dojíždět do Ostravy do Verheul centra na speciální Snoezelen terapii, která mi pomáhá nejvíc. Terapie je pro nás ale hodně drahá, měsíční intenzivní program stojí 82 800 Kč a je třeba ho několikrát ročně opakovat.

Nyní bydlíme samy jen s maminkou, kousek od stacionáře a od speciální školky. Jelikož je maminka samoživitelka, vše platí z příspěvku od nadací a od sociálního úřadu. Budeme moc rády za vaši pomoc. Budeme dál bojovat, cesta je dlouhá….

Barunka

        

Pomozte i VY dobré věci vhozením nepotřebného oblečení, bot nebo bytového textilu do sběrných kontejnerů.​

Děkujeme!

Partneři akce: