Den sportu a zdraví v Europarku!

V sobotu 29. ledna od 13 do 17 hodin pro vás budeme mít přichystáno mnoho zajímavého ze světa sportu a zdraví

Na pasáži pro vás budou připraveny jednotlivé stánky, kde vám poradí odborníci na konkrétní téma, k dispozici budou i přístroje na meření kondice a diagnostiku zdraví, spousta soutěží a dárků. Celá akce je pro všechny zdarma a bez registrace :)

 

Co všechno jsme si pro vás připravili:

Těšit se můžete na parkourovou skupinu StayHero

Nová generace parkourového vystoupení v podání profesionálních parkouristů a trickerů. Těšit se můžete na dechberoucí akrobatické výkony, známé tváře parkourové komunity a pořádnou dávku adrenalinu. Oproti ostatním parkourovým vystoupením je jejich show obohacena o několik speciálních efektů, díky kterým jsou schopni vytvořit naprosto nezapomenutelnou atmosféru.

Součástí exhibice je taktéž zapojení publika, při kterém si dobrovolníci mohou vyzkoušet parkour na vlastní kůži a odnést si tak jedinečný zážitek.

Čekají vás:

  • Miniworkshopy
  • Soutěže o merch jejich značky
  • Exhibice
  • Rozhovory

"Parkourem se zabýváme již více než 8 let. Od našich začátků, kdy jsme si procházeli tréninkem sami, jsme došli do bodu, kdy můžeme naše zkušenosti předávat dál mladším nadšencům tohoto sportu. Začali jsme trenérskými zkouškami a dále jsme trénovali pod různými spolky, kde jsme se zdokonalili v trénování mladších parkouristů.

Za 4 roky praxe jsme nasbírali jako trenéři bohaté zkušenosti, což nás motivovalo k velkému posunu. V roce 2019 jsme si založili svojí vlastní organizaci, pod kterou provozujeme volnočasové kroužky parkouru. Podařilo se nám spolu s naším týmem vybudovat komunitu, ve které si každý účastník může tento sport vyzkoušet pod vedením zkušených lektorů v bezpečném zázemí tělocvičen na mnoha místech České republiky.

Mimo jiné provozujeme po boku SH Academy i parkourové tábory, které se staly za poslední roky velmi oblíbené."

 

DAILY FITNESS

Daily Fitness si pro vás připravilo mnoho zajímavých věcí. K dispozici vám bude výživový poradce, měření kondice na přístroji InBody, soutěže na hrazdě a bosu, boxovací totem a ukázky dětských lekcí či fitboxu. Rozhodně se máte na co těšit!

Ing. Martin Anděl - Výživový poradce

Analýza životního stylu a stravovacích zvyků, měření na InBody

"Zde budu potřebovat Vaši spolupráci a důvěru, také Vaši otevřenost a ochotu podělit se o Vaše životní zvyklosti, pohybové aktivity, zejména pohled do Vašeho nákupního košíku, ledničky, jídelníčku a chutí ☺

Vysvětlení rizika vzniku některých civilizačních chorob

V souvislosti s vyhodnocením všech dosud zmíněných bodů jsem připraven (pokud to bude aktuální), Vám vysvětlit vliv životního stylu a stravování na riziko vzniku civilizačních chorob, které se dají vhodnou skladbou stravy ovlivnit a jejich vznik minimalizovat. S tím souvisí i otázka vlivu střevního mikrobiomu na zdraví, imunitu, ale i na Vaši hmotnost a výkonnost

Na základě diagnostiky a analýzy Vašich stravovacích zvyků Vám mohu:

  • Vypracovat stravovací doporučení - vyhodnotit nevhodné potraviny, které mohou negativně ovlivňovat Vaši hmotnost - doporučit vhodné potraviny k zařazení do racionálního jídelníčku tak, aby podporovaly snížení/udržení Vaší hmotnosti či vybudování objemnější svalové hmoty
  • Vytvořit individuální stravovací plán - ukážu Vám konkrétní varianty jídel pro jednotlivé části dne (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře) - nastavím optimální poměr v příjmu sacharidů, bílkovin a tuků - vysvětlím a doporučím vhodný poměr rostlinných a živočišných složek potravy
  • Doporučit vhodné (sportovní) aktivity - probereme Vaše oblíbené aktivity, jejich přínos k Vašemu dennímu energetickému výdeji - zkusíme najít cestu, jak podpořit těmito aktivitami Vaše cíle k ideální hmotnosti
  • Být nápomocen v posouzení vhodných doplňků stravy - zařazení vhodných nových potravin a cílených doplňků stravy Vám usnadní dosažení Vašeho cíle o něco snadněji a rychleji
  • a mnoho dalšího :)"

 

Stánky BENU lékárny

Přímo v lékárně BENU vám odborníci změří hodnotu glykemie a cholesterolu a doporučí vhodný postup k jejich zlepšení. Další stánek BENU pak bude na pasáži, kde bude probíhat měření tlaku a vitamínové poradenství. Zde s vámi odborník probere, jaké vitamíny vám mohou chybět a jak je vhodně doplnit. Zároveň v lékárně bude probíhat akce na vybrané vitamínové doplňky.

 

Stanoviště DATART

Zde vám elektro specialisté poradí s výběrem chytré osobní váhy a fitness hodinek pro kontrolu a dosahování vašich cílů. Dále vám také poradí s výběrem multifunkčního mixéru nejen pro skvělá smoothies.

 

HERVIS stanoviště

Už jste si někdy vyzkoušeli jízdu na Hoverboardu? Tak teď máte díky HERVISu příležitost. Samozřejmostí je zapůjčení chráničů a helmy, aby vše proběhlo bezpečně.

 

JAK NA SPRÁVNÉ SEZENÍ NEJEN V PRÁCI

Workshopy a poradenství s fyzioterapeutkou ohledně správného sezení.

"Dlouhodobé sezení není zdravé. Během sezení je vyvíjen největší statický tlak na meziobratlové ploténky, které tímto dlouhodobým přetížením ztrácí svoji elasticitu a mohou být v budoucnu náchylnější k výhřezům.  Čím déle sedíme tím více hledáme polohu, ve které by se nám bylo pohodlně. Křížíme nohy, hrbíme se, nebo si podpíráme hlavu dlaní. Jak správně sedět, aby to bylo pro naše tělo co možná nejzdravější?

Než se zaměříme na sezení jako takové. základem je tzv ergonomie pracovního místa – nastavení výšky židle, monitoru, myši a externí klávesnice, tak abychom zabránili přetěžování svalových skupin a drželi tělo co nejvíce pro klouby fyziologické pozici.

Při správném sedu byste měli mít pánev v neutrální pozici tak, aby bederní páteř byla jemně prohnutá. Naše páteř je esovitě prohnutá hned dvakrát. A právě proto bychom ji měli držet právě v této její přirozeně esovitě prohnuté poloze.

Popíšeme tři typy sedů, které je vhodné střídat, protože naše tělo nemá rádo statickou zátěž. Tyto sedy navíc zátěž na náš pohybový aparát minimalizují.

To nejlepší, co můžete pro svoje tělo a svůj pohybový aparát udělat, je pravidelně střídat různé typy sedů, jako je aktivní sed, sed s oporou, odpočinkový sed nebo sed na míči. V jedné poloze je dobré sedět maximálně 20 až 30 minut.

Při celodenní práci v sedě myslete na to, že je potřeba se čas od času pořádně protáhnout.

Během dne lze řadit jednoduché cviky, které mohou předejít nebo ulevit bolestem krční nebo bederní páteře."

 

MEGGLE

Všichni milujeme ochutnávky. Meggle si pro vás připravilo ochutnávky proteinových drinků, cottage sýrů a dalších potravin pro zdraví, tak se u nich nezapomeňte zastavit.

 

Soutěže pro děti i dospělé o super dárky

Záverečné slosování o hodnotné ceny

 

Další informace budeme brzy doplňovat.

Těšíme se na vás! :) 

 

*Akce se koná za dodržení všech protiepidemiologických opatření