I v roce 2021 sbíráme ve spolupráci se spolkem Dobrý skutek PET víčka - tentokrát pro Terezku. Peníze získané z recyklace víček budou použity na rehabilitace na klinice ATC, která Terezce pomůže v cestě za splněným snem – že bude jednou sama chodit.

V minulém roce se nám podařilo podpořit Jiříka tím, že jsme mu společně pomohli financovat nákladnou rehabilitační terapii Kosmík. Zapojte se i VY vhozením víčka do sběrného kontejneru a pomozte dobré věci. Srdečně děkujeme všem, kteří pomohou.

Odkaz na sbírku na webu Dobrý skutek je ZDE

Sběrné místo je umístěno v 1. patře před prodejnou H&M

 

Níže si můžete přečíst Terezky příběh:

Terezka má dětskou mozkovou obrnu a mikrocefálii. Vše je důsledkem komplikovaného porodu, kdy doktoři nepoznali, že Terezka v břiše umírá. Když ji nakonec císařským řezem vyndali, byli v šoku – Terezka byla bílá, vykrvácená, a de facto nedýchala. Doktorům se jí podařilo rozdýchat, tělo postupně stabilizovat, ale odnesla to hlava. Mozek je celkově poškozený a prognózy na začátku byly upoutání na lůžko a těžká spasticita.

Dnes je Terezce pět let a pokouší se (konečně!!!) o svoje první kroky. K chůzi to má ještě hodně daleko, sama se nepostaví a hlavně neumí padat. Stojící ale dokáže udělat několik kroků. Máme z toho neskutečnou radost, Terezka už je přece jenom dost těžká a každý krok, který zvládá sama, oceníme. Ale hlavně je to pro ní opravdu motivační. Z dítěte, které nic nezajímalo, se stala natěšená slečna, která nám nedá pokoj. Tahá nás za kalhoty, abychom jí pomohli vstát a trénovat chůzi a stoj. A my rádi jdeme a „chodíme“ spolu po bytě a zkoumáme vše kolem.

Mluvit ještě neumí, zvládne čtyři slova, ale dobře rozumí. Už jsme si našli svůj způsob komunikace, takže je život o něco jednodušší. Terezce od malička nefungovala extra spastická pravá ruka a poslední dobou ji vzala na milost a někdy se o ni i opře. To jsou naše malá vítězství, díky kterým dál doufáme a věříme, že Terezka bude jednou soběstačná.

To vše jsme dokázali jenom a jenom díky opakovaným intenzivním neurorehabilitacím a dalším terapiím. Je před námi ještě neskutečné množství práce, které stojí pro většinu lidí nepředstavitelné peníze. Jsou to však nejlépe investované peníze. Naším dalším krokem je rehabilitace na klinice ATC, na kterou bychom rádi využili peníze ze sbírky. Tímto vám moc děkujeme za vaši podporu v naší cestě za splněným snem – že Terezka bude jednou sama chodit.

Děkujeme

Terezka se sestřičkou Adélkou, maminkou a tatínkem