V rámci úspěšného projektu Europark Art se v Obchodním centru Europark uskuteční již pátá umělecká výstava, tentokrát z tvorby významného českého malíře a ilustrátora, profesora Borise Jirků. Prodejní výstava bude zahájena 3. září a představuje malby a grafiky, které jsou typické expresivní nadsázkou, zářivou a kontrastní barevností.

Kde probíhá prodej obrazů? 

Správa centra 3. patro

Po - Pá: 9 - 17 hod

Infostánek

Po - Pá: 17: 30 - 20 hod

So - Ne: 10 - 20 hod

Pauza: 13 - 13:30, 17 - 17:30

 

AKCE JE ZRUŠENA! AUTOGRAMIÁDA A UMĚLECKÉ WORKSHOPY:
V sobotu 19. 9. od 16 hodin se uskuteční autogramiáda Borise Jirků, kterou doplní již od 15 hodin výtvarný kreativní workshop nejen pro děti.

O Borisovi Jirků:

Sochař, ilustrátor prof. Boris Jirků se narodil 10. dubna 1955 ve Zlíně. V letech 1970 až 1974 absolvoval Střední umělecko průmyslovou školu v Uherském Hradišti a v letech 1974 - 1980 Akademii výtvarných umění, v ateliéru prof.akad.mal. Arnošta Paderlíka. Do roku 1990 působil jako učitel LŠU. Sedmnáct let vedl výuku figurální kresby a malby na VŠUP v Praze. Nyní vede výuku figurální kresby a malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Současně je vedoucím a garantem doktorandského a magisterského programu –klasická média (figurální – kresba, grafika, ilustrace, malba, plastika) na Fakultě výtvarných umění
Akademie umění v Bánské Bystrici. Zúčastnil se několika desítek kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

Partneři akce:

VÝSTAVU MALEB A GRAFIK BORISE JIRKŮ SLAVNOSTNĚ ZAHÁJILA VERNISÁŽ 2. 9. 

Na vernisáži také vystoupil písničkář Ivan Hlas se svým Triem.