Autogramiáda a workshopy:
V sobotu 14. 9. od 14 hodin se v Europarku uskutečnila autogramiáda Karla Demela a prodej volných grafik. Autogramiádu doplnily umělecké workshopy nejen pro děti.

O Karlu Demelovi:

Narodil se 28. února 1942 v Praze. V letech 1957 až 1963 studoval taktéž státní konzervatoř (trombon, piáno, kontrabas). Několik let se živil hudbou, mimo jiné jako učitel hudební teorie. Hudba jej pak provázela nejen jako námět pro tvorbu; hrál na trombon v populární Grafičance spolu s významnými osobnostmi české grafiky Jiřím Anderlem, Vladimírem Suchánkem, Jaroslavem Hořánkem, Janem A. Pacákem a Jiřím Slívou, až do roku 2001, kdy se skupina rozpadla. V roce 1968 byl přijat na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor grafika a knižní ilustrace, do ateliéru Zdeňka Sklenáře, jehož asistentem byl tehdy Jiří Anderle. V té době a v tvůrčí atmosféře školy se formovala Demelova osobnost i jeho výtvarný rukopis. Brzy slavil úspěchy u nás i v zahraničí (kolem 200 samostatných výstav) hlavně v Německu, Belgii a Holandsku. Zúčastnil se řady kolektivních výstav. Ilustrátotská a grafická tvorba Karla Demela byla mnohokrát oceněna.

Základem jeho grafického podání je virtuozně zvládnutá kresba, podpořená mimořádnými technickými schopnostmi s využitím možností jak nejstarší klasické techniky tisku z hloubky - mědirytiny, tak suché jehly, leptů i jejich kombinací.

Samostatnou kapitolou je vztah Karla Demela k literatuře a jeho ilustrátorská tvorba, která je úzce spjata s volnou grafickou tvorbou.