< Všechny obchody a restaurace

Hervis

Hervis
Otevřeno:

po - ne: 9.00 - 21.00 hod

Telefon: +420 602 213 806
Web: http://www.hervis.cz
Č. obchodu: 36
Kategorie: Móda, sport
Zobrazit na mapě

HERVIS - Svět sportu s obrovským výběrem
Hervis se specializuje na sportovní výstroj a výzbroj pro nejmasověji rozšířené sporty. Nabízí kvalitní vybavení (sportovní výzbroj, obuv, funkční oblečení pro sport i volný čas) pro hlavní roční období:

LÉTO
- běh
- jízda na kole
- outdoor a trekking
- fitness
- oblečení pro volný čas
- a další

ZIMA
- lyžování
- snowboarding
- fitness
- oblečení pro volný čas
- a další

Značka Hervis a značkové zboží:
Hervis Sports se orientuje na nejprestižnější sportovní značky z celého světa a ty nabízí svým zákazníkům . Proto naleznete světové značky jako např. Nike, Adidas, Atomic, Fischer, Salomon, Blizzard, Head, Rossignol, Burton,Oxygen, Scott, Kettler a oblečení Nike, Adidas, Puma, Fila, Phenix, Reebok, Anzi Besson, Columbia, O´Neill všechny na jednom místě - u Hervis Sports. Neméně oblíbené jsou u zákazníků rakouské značky vlastněné Hervisem. Těmito stěžejními značkami jsou Benger, Free Performance, Snoxx, Denali, Gimmik, Kilimanjaro, Kilimanjaro plus, Cygnus a Icelander, Balance, XFACT, Weipper.

Výhodná cena a nejlepší poměr kvality a ceny: Hervis Sports sází pouze na nejkvalitnější sportovní značky a nevede žádné bezejmenné kopie. Přesto ceny nabízeného zboží snesou jakékoliv srovnání s jiným sportovním zbožím i v poměru kvality a ceny.

Poradenství: Hervis Sports zaměstnává odborné prodavače na nejvyšší úrovni, kteří jsou připraveni zákazníkovi dokonale poradit. Samozřejmostí pro Hervis Sports je špičkově vybavený servis.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Akce obchodu

 

skialpinismus

Nezkrotná příroda, divoké sjezdy a touha po poznání. To je skialpinismus!

Česko nabízí krásná místa k objevování. Není proto divu, že se zde v poslední zimní sezóně, kdy byly kvůli pandemii covid-19 uzavřeny všechny lyžařské areály, rozmohl boom skialpinistů. Že nevíte, o co jde? Představte si lyžování bez svazujících podmínek. Chodit po svých mimo sjezdovky a po náročném výšlapu do kopce si užít sjezd s batohem na zádech a větrem za vámi. To jsou zážitky, které každý skialpinista dobře zná a kvůli kterým se do divoké přírody opakovaně rád vrací.


Nejedná se přitom o žádnou převratnou novinku. Naši předkové používali dvě primitivní dřevěná prkna s přibitými tuleními kožešinami pro pohyb v zasněžených horách. V té době neexistovaly lanovky, takže s trochou nadsázky můžeme říct, že jakýkoliv pohyb na horách by se tenkrát dal nazvat skialpinismem.


Nárůst počtu zájemců o tento netradiční sport pocítily v Česku jak půjčovny a prodejny sportovního vybavení, tak horská střediska. Právě ty zájemce vítají, zároveň však apelují na ochranu přírody. „Očekáváme, že zájem bude letos ještě o něco vyšší než loni. Skialpy chce momentálně zkusit téměř každý, kdo má již nějakou zkušenost s běžkami nebo klasickými lyžemi. Důležité je ale nejen správné vybavení, ale i znalost terénu a odpovědné chování vůči přírodě,” potvrzuje Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis Sports.


Skialpinismus se stává vyhledávaným fenoménem v Česku
Skialpinismus se dá přirovnat k takové zimní turistice na horách. V českém prostředí se občas setkáváme i s výrazem skitouring, při němž jde primárně o chození po hřebenech ve volném terénu. Tento sport je ideální pro všechny, bez rozdílu věku, pohlaví nebo fyzické kondice. Důležité je umět alespoň trošku lyžovat. Kromě čerstvého vzduchu a dechberoucích výhledů při tomto pohybu navíc posílíte svaly celého těla a spálíte velké množství kalorií. Záleží na intenzitě stoupání, váze člověka i na tom, jak je fyzicky zdatný. Své příznivce si tato aktivita najde zejména mezi lidmi, kteří tráví rádi čas obklopeni divokou krajinou namísto zdlouhavého čekání ve frontě na lanovku. Klasické lyže ale v tomto případě nechte doma.
Protože jde o adrenalinový sport, kvalitní výbava je na místě


K základní výbavě patří speciální lyže, na kterých se po hřebenech hor stoupá na pásech. Na ně se připínají stoupací pásy, které se před samotným sjezdem z kopce zase sundají. Vázání má několik poloh, dá se zvednout pata podle sklonu stoupání, ale také z něj lze udělat pevné sjezdařské vázání. Boty pro skialpinismus jsou velmi lehké, umožňují pohodlně ohýbat kotník a lze je používat ve dvou polohách – ve volné na výstup a pevné na sjezd.


Každý správný skialpinista ví, že na horských hřebenech potřebujete batoh. V tom se kromě termosky s teplým čajem a svačinou nosí ještě suché a teplé oblečení, nejlépe tedy náhradní tričko, popřípadě lehkou péřovku pro sjezd dolů. Pokud s tímto sportem teprve začínáte, ideální je dát pozor na správné vrstvení oblečení, tedy rozdílné množství vrstev při stoupání a sestupu. Na horách vás totiž může lehce zaskočit silný vítr, kvůli kterému snadno prochladnete.


Investovat se proto vyplatí do kvalitní hybridní bundy, u které oceníte hlavně odolnost vůči větru, nepromokavost, elasticitu a skvělé termoizolační vlastnosti. Pečlivě vybírejte i skialpovou obuv, za nás je skvělý model Backland Expert značky Atomic, který i s další výbavou na skialpy zakoupíte buď v prodejně Hervis Westfield Chodov, popřípadě na e-shopu Hervis Sports. Inspirovat se můžete i jejich značkovým katalogem, který platí od 10. listopadu po dobu dvou týdnů.


Zkušenější jezdci by neměli zapomínat ani na takzvanou svatou trojici, což je sněhová lopatka, lavinová sonda a lavinový vyhledávač pro případ možného ohrožení.


Tři místa na nejkrásnější trasy pro všechny skialpinisty


Šumava
Šumava je doslova rájem všech skialpinistů. A není divu. Již jedenáctým rokem pro ně horská služba ve spolupráci s městem Železná ruda otevřela sedm tras o celkové délce čtyřiceti osmi kilometrů. Za nás doporučujeme vyzkoušet cestu z Železné rudy přes Čertovo jezero do Sportovního Areálu Špičák, jež dohromady měří 6,4 kilometrů. Ta patří k těm méně obtížným. Pokud patříte ke zkušenějším jedincům, rozhodně si nenechte ujít nejtěžší trasu vedoucí pod sedačkovou lanovkou na vrchol Špičáku a zpět po nejprudší sjezdovce Šance.

Krkonoše
Skialpování po hřebenech našich nejvyšších hor může být zábavou, víte-li kam vyrazit. Ideálním výletem může být například půvabná krkonošská stezka. Ta začíná v Peci pod Sněžkou a vede přes Široký hřbet na Výrovku. Odtamtud poté Modrým dolem sjedete až do Obřího dolu. Z Obřího dolu můžete klidně zase zpět do Pece.

Beskydy
Pokud holdujete zajímavým skialpovým trasám, udělejte si výlet do Beskyd. Uvidíte, že nebudete litovat. Trasa začíná u dolní stanice sedačkové lanovky v Třinci-Oldřichovicích. Podle stavu sněhu se na lyžích vydáte po cestě, která lemuje parkoviště po pravé straně a následně se stáčí k nástupu do prudkého kopce na Javorový vrch. Celá cesta zabere 5,2 kilometru a má převýšení okolo 500 metrů.

Akce obchodu