Mapa centra O centru Kontakty
Obchody otevřeny do 20:00
Hypermarket Globus otevřeny do 21:00
Europark Art Dušan Kállay | Obchodní centrum Europark

Europark Art Dušan Kállay

7.9.2023 - 8.10.2023

Letošní výstava v rámci úspěšného projektu Europark Art je jubilejní, jedná se již o desátou uměleckou výstavu, tentokrát věnovanou tvorbě celosvětově úspěšného slovenského malíře, ilustrátora a grafika Dušana Kállaye. 

Výstava je prodejní, všechna díla je možné zakoupit za autorské ceny na infostánku v 1. patře.

Dušan Kállay se věnuje malbě, grafice, ilustraci, kresbě, známkové tvorbě a částečně i karikatuře. Své práce prezentoval na mnoha výstavách doma i v zahraničí.

Ilustroval řadu knih pro domácí i zahraniční nakladatelství. K jeho nejznámějším knihám patří Alenka v říši divů, která byla na mezinárodní konferenci v New Yorku vyhlášena nejkrásnějším vydáním Alenky na světě. Za zmínku stojí také kompletní vydání pohádek Hanse Christiana Andersena, které ilustroval společně se svou ženou Kamilou Štanclovou pro nakladatelství Brio, Praha a Grund, Paříž. Za svou práci získal řadu mezinárodních ocenění.

Výstava je sestavena jako výběr prací převážně v technice barevného leptu, tedy v technice, kterou má autor nejraději. Součástí výstavy je také výběr ilustrací z knihy Milana Rúfuse: Studnička.

Výstava probíhá od 7. září do 8. října.

Přihlásit se k odběru novinek
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací zde