repelenty I Europark

Nedejte klíšťatům šanci!

Nejúčinnější prevencí proti onemocnění přenášených klíšťaty je zabránění jejich přisátí. Kromě repelentů dostupných v lékárnách a drogeriích si můžete repelent “umíchat” sami. Pojďme tedy připravit a vyzkoušet, který z domácích repelentů funguje nejlépe.  Předem ale musíme upozornit, že žádný repelent, ať už komerční nebo domácí, není 100% účinný. 

1. Repelent z octa

repelenty I Europark

 

Smíchejte 1 díl jablečného octa s 2 díly vody v uzavíratelné nádobě s rozprašovačem. Můžete přidat několik kapek vonného oleje, ideálně levandule nebo máty. Dobře promíchejte a aplikujte před odchodem do přírody a během pobytu venku.

2. Síla citrusů

repelenty I Europark

 

Klíšťata nemají rádi citrusy. Připravte si domácí odvar z citronů, pomerančů, limetek nebo grepů. Do necelého litru vody přidejte několik kousků oloupaných a nakrájených citrusů. Vařte 60 minut, poté nechte vychladnout a odstraňte vyvařené kousky. Nalijte do nádoby s rozprašovačem a používejte podle potřeby.

3. Vitamín B

repelenty I Europark

 

O síle vitamínů skupiny B ve spojení s klíšťaty jste už možná slyšeli. Tento typ prevence není aplikovatelný přímo na pokožku, ale užívá se vnitřně. Vitamín B vám prospěje, ale nelze jej považovat za 100% ochranu, protože nefunguje u každého.

4. Máta, tea tree a levandule

repelenty I Europark

 

Vůně máty, tea tree a levandule je pro většinu lidí příjemná, ale klíšťatům nevoní. Do půl litru vody přidejte asi 20 kapek esenciálního oleje z máty, tea tree nebo levandule. Směs promíchejte, nalijte do rozprašovače a používejte podle potřeby.

5. Francovka a hřebíček

repelenty I Europark

 

Cenově velmi dostupný je domácí repelent z Alpy Francovky do které naházíme 5-10 kousků hřebíčku a necháme několik dnů uležet, dokun nebude tekutina hnědá. Pak přelijeme do rozprašovače a můžeme použít.

Výhodou domácích repelentů je, že je můžete použít i na své domácí mazlíčky.

Pokud se vám nechce připravovat si vlastní repelent, tak vám Europark nabízí široký sortiment repelentních přípravků.

repelenty I Europark