Mapa centra O centru Kontakty
Obchody otevřeny do 20:00
Potraviny otevřeny do 20:00
Obchodní centrum Europark | sbírka PET víček

Sbírka PET víček

I v roce 2022 sbíráme ve spolupráci se spolkem Dobrý skutek PET víčka - tentokrát pro Markétku. Veškeré finanční prostředky půjdou na úhradu rehabilitačního pobytu v centru Kruh ve Znojmě.

Sběrné místo je umístěno v 1. patře před prodejnou H&M.

Sbírku najdete i na webových stránkách spolku Dobrý skutek

Markétky příběh, který napsala její maminka, si můžete přečíst zde:

Europark | Sbírka PET víček

Naše holčička Markétka se narodila ke dvěma bráškům o tři týdny dříve. Následující den byla převezena na JIP a začal velký kolotoč. Markétce při porodu porodník vytrhl nervy z krční míchy, následkem byla úplná obrna levé ruky, ručička jí jen visela podél těla. Také došlo k přetrhání nervů z pravé bránice. Nemohla sama dýchat a byla celý měsíc v inkubátoru. Holčičku jsme si k rošťákům strašně moc přáli a tak jsme boj o ni nikdy nevzdali.

Čekala nás řada cvičení, které nebylo lehké se naučit - Vojtova metoda 4x denně, ergoterapii, elektrostimulace, lázně Klimkovice 2x ročně. Markétce je čerstvých 7 let a nyní zjišťujeme, že nejspíš nedošlo jen k poškození ruky, ale Markétka má také vývojovou dysfázii s ohledem na porozumění mluveného slova a pochopení pokynů k úkolům. Obtížně koordinuje celou svou levou polovinu těla a souhru oko, ucho a ruka. Nosí silné brýle a bylo nám doporučeno posílit její sluchové vnímání.

Vzhledem k častým návštěvám na různých rehabilitacích nemohu pracovat na plný úvazek, ale jen brigádně. I tak se snažíme Markétce zajišťovat řadu terapií z vlastních zdrojů. Věříme, že vaše sbírka Markétce pomůže financovat další potřebné rehabilitace.

Děkujeme za to, že Markétce pomůžete, velice si toho vážíme.

Europark | Dobrý skutek

Přihlásit se k odběru novinek
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací zde