Mapa centra O centru Kontakty
Obchody otevřeny do 21:00
Hypermarket Globus otevřen do 21:00
Sbírka PET víček | Obchodní centrum Europark

Sbírka PET víček

I v roce 2023 sbíráme ve spolupráci se spolkem Dobrý skutek PET víčka - tentokrát pro Matyho. Veškeré finanční prostředky půjdou na úhradu  pravidelné rehabilitace metodou Feldenkrais.

Sběrné místo je umístěno v 1. patře před prodejnou H&M.

Sbírku najdete i na webových stránkách spolku Dobrý skutek

Sbírka PET víček

Matyho příběh, který napsala jeho maminka, si můžete přečíst zde:

Dobrý den vážení dárci,

můj syn Matyáš má nyní již 10 let. Jako malý mi jednoho dne řekl: “Mami, budu chodit, abych si mohl zatancovat se Soňou.” Soňa je jeho sestřenice. Mají se hodně rádi, jen zatancovat si spolu ještě nemůžou. Matyáš má diagnostikovanou DMO spastickou kvadruparézu. Cvičíme a jeho stav se zlepšuje, ale jde to hodně pomalu.

Matyáš cvičí ambulantně fyzioterapii v klinice Astra a taky občas absolvuje intenzivní rehabilitace v klinice Axon. Jednou týdně rehabilituje metodou Feldenkrais. Nejlepší na celé situaci je to, že Matyáš cvičí i doma ochotně sám. Z pohybu mimo cvičení ho nejvíc baví tanec. Samozřejmě v omezené míře, protože se ještě dlouho neudrží sám na nohách. Ve škole a náročnějším terénu používá chodítko se sedátkem. Doma nebo na kratší vzdálenost francouzské hole.

Rád si čte komiks Čtyřlístek a baví ho učení se novým věcem. Ať už na tabletu nebo formou hry se doučuje matematiku a český jazyk. Sám si přešel z tiskacího písma na psací i když má z SPC povoleno psát ve škole pouze tiskací. Paní učitelka ve škole si ho chválí, že je velmi bystrý. Matyáš je velmi společenský. Miluje lidi, návštěvy a výlety. Velice dobře se orientuje v IT. Dokáže si najít, co potřebuje. Dost často poradí i mně :-)

Ze srdce bych mu přála, aby se mu jeho přání splnilo a on si jednoho krásného dne zatancoval a mohl fungovat sám i po fyzické stránce. S pokorou a vděčností vám předem děkuji, pokud se rozhodnete pomoci mi Matyho přivést k úplné samostatnosti prostřednictvím finančního příspěvku na rehabilitaci.

 

S přáním hezkého dne

Stanislava Doležalová

Europark | Dobrý skutek

Přihlásit se k odběru novinek
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací zde