Mapa centra O centru Kontakty
Obchody otevřeny do 21:00
Hypermarket Globus otevřen do 21:00
Sbírka textilu pro Emičku | Obchodní centrum Europark

Sbírka textilu pro Emičku

Obchodní centrum Europark ve spolupráci s firmou POTEX organizuje sběr použitého oblečení, bot a bytového textilu.

Veškeré finanční prostředky půjdou na pomoc Emičce, konkrétně na úhradu nákladů na pravidelné neurorehabilitační cvičení na Klinice ASTRA v Praze.

Připojte se i VY, vhozením nepotřebného oblečení do textil kontejnerů, umístěných na parkovací ploše, pomůžete dobré věci.

Sbírku najdete i na webových stránkách spolku Dobrý skutek

Emičky příběh, který napsala její maminka, si můžete přečíst zde:

foto Emafoto Emafoto Ema

Emičky vývoj je stále hodně opožděný, je na úrovni cca 9-12 měsíčního mimča. Nemluví,
občas vypustí nějakou slabiku nebo zvuk, neleze, nechodí, je na plenách. Vyžaduje neustálou péči, protože nezvládá žádný úkon sebeobsluhy. Sedět se naučila až ve 3 letech.

Ema od září 2020 navštěvuje speciální školu v Praze na Žižkově, kam ji vozím. Pravidelně rehabilituje na klinice ASTRA v Praze. Dojíždíme také na cvičení podle Feldenkraisovy metody, jezdíme na hiporehabilitační pobyty do Centra hiporehabilitace Mirákl a na logopedii.

Péče o Emičku je náročná psychicky, fyzicky i finančně, ale je to naše usměvavé sluníčko a díky naší rodině a kamarádům to zvládáme a díky různým cvičením a terapiím se pomaličku posouvá dopředu. Např. v červnu 2020 jí byl odstraněn po 6 letech PEG na krmení, protože se postupně naučila jíst a pít pusinkou. I když potravu musí mít stále ještě rozmačkanou, je to pro nás všechny velký pokrok. Nyní se hodně zaměřujeme na to, abychom Emu dokázali postavit
na nohy. Kdyby zvládla stoj s oporou, bylo by to úžasné a pro nás pečující rodiče i velká pomoc.

Neurorehabilitační kliniku ASTRA navštěvujeme od května 2021. Ema zde rehabilituje pravidelně 1x nebo 2x týdně 2 h celoročně kromě malých pauz během prázdnin nebo pokud je nemocná. Forma ambulantního dlouhodobého pravidelného cvičení jí vyhovuje nejlépe. Se zkušenými terapeuty pracují na zpevnění a posílení tělíčka i končetin, stimulují vestibulární systém, cvičí ve vývojových pozicích a vertikalizují. Jelikož jsou ale neurorehabilitace finančně náročné a pojišťovna na ně nepřispívá, budeme rádi za každý finanční příspěvek, abychom mohli Emince tuto rehabilitaci dopřát.

Předem děkujeme za jakoukoli finanční pomoc.
Rodina Angelovičových

 

Přihlásit se k odběru novinek
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací zde