Mapa centra O centru Kontakty
Obchody otevřeny do 20:00
Potraviny otevřeny do 20:00
Sbírka textilu | Obchodní centrum Europark | Dobrý skutek

Sbírka textilu pro Terezku

1.1.2022 - 31.12.2022

Obchodní centrum Europark ve spolupráci s firmou POTEX organizuje sběr použitého oblečení, bot a bytového textilu.

Veškeré finanční prostředky půjdou na pomoc Terezce, konkrétně na nákladnou měsíční Snoezelen terapii ve Verheul centru.

Připojte se i VY, vhozením nepotřebného oblečení do textil kontejnerů, umístěných na parkovací ploše, pomůžete dobré věci.

Sbírku najdete i na webových stránkách spolku Dobrý skutek

Terezky příběh, který napsala její maminka, si můžete přečíst zde:

Europark | Potex | Sbírka textilu

 

Dcera Terezka má atypický autismus, vývojovou dysfázii a mentální retardaci, proto zatím nechodí do školky. Terezka nevyhledává společnost jiných dětí a blízký vztah má jenom s námi rodiči. Svou o rok mladší sestru Marušku při hře odstrkuje a občas na ní i fyzicky útočí. S hračkami pouze tluče nebo s nimi hází. Často mívá záchvaty vzteku, hlavně když je něco jinak, než ona chce. Máme doma králíčka, ale zvířátka ji také vůbec nezajímají. Terezka není dítě, které by se rádo mazlilo a objímalo, což nás velice trápí. Zároveň vůbec nekomunikuje, jen vydává nesrozumitelné zvuky.

Terezka bohužel nemá ani základní samoobslužné návyky. Nedokáže se obléct, možná protože ani nechápe co a kde je, hlava nebo nohy. Přestože v jídle není vybíravá, není schopná se najíst sama a jídlo, které dostane, na sebe vždy převrhne. Neumí se napít z hrníčku, stále nosí plenky a vůbec neřeší osobní hygienu. Často si hraje s různými vypínači, nemůžeme ji tedy nechat bez dozoru a při všech činnostech ji musíme dopomáhat.

Terezka má problém s chůzí, která je nekoordinovaná a na nerovném terénu padá. Když se pohybuje samostatně, často utíká na opačnou stranu, než na jakou má správně jít a vůbec nereaguje na to, co jí říkám. Při všech činnostech mimo domov ji proto raději vozím v kočárku, aby mi neutekla a nic se ji nestalo.

Bylo nám doporučeno neurosenzorické centrum Verheul v Ostravě, kde poskytují Snoezelen terapie, které pomohou Terezce v celkovém rozvoji osobnosti, tak aby mohla být ostatními lépe přijatá ve společnosti a samostatnější. Našim cílem je, aby komunikovala, protože zatím dá najevo jen souhlas a nesouhlas. Terapie stimuluje zároveň všechny smysly. Bydlíme na ubytovně a snažíme se dosáhnout na lepší bydlení, aby dcery vyrůstaly v pěkném domově. Bohužel vzhledem k naší tíživé finanční situaci je pro nás tato terapie, která stimuluje všechny smysly, nedosažitelná.

Budeme Vám velmi vděční za Vaši pomoc.
Děkujeme!

Partneři akce:

Přihlásit se k odběru novinek
Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací zde