helma na lyže ALPINE PRO

Helma na lyže je základ

Také už se nemůžete dočkat až se rozjedou první vleky a vy konečně zase oprášíte lyže a užijete si parádní manšestrové proužky? Ještě, než vyrazíte na svah, je třeba vaše sportovní vybavení připravit a překontrolovat. Zapomínat byste neměli ani na helmu a lyžařské brýle. Naprosto zásadní a nejdůležitější věcí je totiž lyžovat bezpečně. Postupem času materiály degradují, proto se doporučuje lyžařskou helmu měnit každých 5 let. Nutná je také výměna po každém větším nárazu, a to i přesto, že její poškození není na první pohled patrné. Jak ale vybrat tu správnou? 

lyžařská helma GEREWE/ALPINE PRO

Dokonalý komfort a pohodlí vám garantuje špičková lyžařská helma GEREWE. Hlava i uši díky ní zůstanou v teple, protože je vybavena vnitřním hřejivým materiálem, který udrží teplo i při teplotách pod bodem mrazu. Aby vám byla helma dokonale pohodlná, můžete si pomocí otočného kolečka regulovat její velikost. Pomocí přezky snadno uchytíte k helmě lyžařské brýle a zabráníte tak jejich případnému ztracení. Popruh pod bradou je vybaven měkčením, které váš obličej ochrání před nepříjemným tlakem pásku. Lyžařská helma je pro větší komfort vybavena i větracími otvory, díky kterým se vám hlava nezpotí.

Špičková ochrana vašich očí

Nezbytná je i správná ochrana vašich očí. Lyžařské brýle SPEDER skvěle sedí na hlavě, zorný obraz vás neomezuje ve výhledu, snadno se regulují, a především poskytují dokonalou ochranu očí. Hlavní čočka poskytuje 100% ochranu proti ultrafialovému záření s filtrem o hodnotě UV 400. Nechybí ani náhradní čočka, která se snadno mění a polstrované pouzdro. Zvolit můžete také bezrámečkové brýle MORTER, které stejně jako všechny naše ochranné produkty splňují regule pro odolnost proti nárazu a evropské harmonizované normy pro výkon. K dostání jsou v 6 barevných variantách a jejich provedení je velmi elegantní.

Alpine Pro/brýle SPEDERAlpinePro / bezrámečkové brýle MORTER

 

2 v 1

Zvolit můžete také helmu se štítem. Na lyžování i snowboardování se skvěle hodí perfektní helma ZEWDE, která nejen že udrží hlavu i uši v teple, je vybavena odvětráváním a regulací velikosti, ale také má zabudovaný štít na ochranu očí před ultrafialovým zářením.

AlpinePro / helma ZEWDE

 

V České republice zatím není povinnost nosit helmu, jedná se pouze o doporučení. To se ale může brzy změnit. Především u dětí je nezbytné je k nošení ochranných pomůcek vychovávat již od malička a dbát na jejich bezpečí. Například na Slovensku mají děti do 15 let povinnost helmu nosit. Před tím, než se pustíte ze svahu dolů, myslete na to, že žádná čepice vás od úrazu hlavy neochrání.

PR článek ALPINE PRO